نماز هفت بانو

• این موضوع 1 کاربر و 1 پاسخ را دارد.
در حال نمایش 10 نوشته (از کل 10)
  • نویسنده
    مهرداد
    مشارکت کننده
    مهرداد
    مشارکت کننده

مادرباید نماز هفت بانو را بخواند . این نماز توسل به بانوان حریم سر ملکوت است که عبارتند از ۱.حضرت خدیجه ۲. حضرت فاطمه (س)۳. فاطمه بنت اسد (س) مادر حضرت علی ۴. ام البنین (س)مادر قمر بنی هاشم ۵. حضرت زینب (س) ۶. حضرت معصومه مدفون در قم ۷. نرجس خاتون مادر امام مهدی(عج ) این نماز به منظور ازدواج دخترها و پسرها توسط مادر آنها خوانده می شود. بهترین زمان آن یکی از روز های پنج شنبه یا جمعه بعد از نماز صبح می باشد که به مدت چهار هفته(یعنی چهار پنجشنبه یا چهار جمعه)خوانده می شود. مادر برای هر یک از هفت بانوی والامقام دو رکعت نماز به جا آورد و پس از هر دو رکعت صد صلوات بفرستد ، می تواند به جای صلوات سوره مبارکه یس را (یک بار) تلاوت کند این سوره هفت مبین دارد در انتهای هر مبین دست ها را به سوی آسمان بلند کرده و بگوید به حق حضرت خدیجه به من عروس یا دامادخوب عطا فرما. درهر مبین خداوند را به حق یکی از بانوان سوگند دهد. پسران و دختران ، این ختم را باید مادر انجام دهد اگر کسی مادرش همکاری نمی کند و یا درقید حیات نیست از این دستورالعمل صرف نظر نماید .

elmiragh
    کاربر

استاد دو رکعت نماز رو مثل نماز صبح خوانده شود ؟؟؟؟

مهرداد
    مشارکت کننده

سلام hamzademan
    بله مثل نماز صبح
    در پناه حق

دهقان
    مشارکت کننده

در اصل میشه 14 رکعت…برای هر کدام 2 رکعت و 7 بانو هستند
    کسی تا حالا نتیجه گرفته از خواندن این نماز
    اگر گرفته ممنون میشم که بگین

محمدرضا
    مشارکت کننده

خدمت کاربر "dehghan" : من مادرم اولین بار که این نماز رو خوند چند ساعت بعد نتیجه داد!! و باورم نمیشد انقدر سریع اتفاق افتاده….

دهقان
    مشارکت کننده

سلام استاد
    من مادرم 4 هفته این نمازو خوند..اما تاثیری نداشت.دلیلش چیه؟

مهرداد
    مشارکت کننده

سلام
    لازمه چند مطلب در خصوص اجابت یا موانع اجابت دعا رو بگم :
    1- دعا باید حقیقتا دعا باشه یعنی از ته دل باشه .
    2- مضطر بودن دعا کننده : أَمَّن يجِيب الْمُضطرَّ إِذَا دَعَاهُ وَ يَكْشِف السوءَ
    3- هر چی درون پاک تر باشه دعا زودتر اجابت میشه .
    4- در خواستن و دعا کردن پافشاری کنیم و با یک یا چند بار دعا کردن خسته نشیم .
    5- حضرت علی (ع) نیز درباره ی بهترین اوقات دعا فرموده اند: «دعا را در چهار وقت غنیمت شمارید: هنگام خواندن قرآن، در وقت اذان، وقت باریدن باران و هنگام ملاقات کردن دو صف برای شهادت» و همچنین از امام صادق (ع) در بحارالانوار جلد 93 نقل شده است که: «سه وقت است که حاجت بنده از خدا پوشیده نمی شود: بعد از نماز واجب، هنگام باریدن باران، و زمان ظاهر شدنِ معجزه ای از حجت های خدا بر روی زمین.»
    در معانی الاخبار شیخ صدوق نیز از امام زین العابدین نقل شده است که: «حضرت فاطمه فرمودند: از حضرت رسول (ص) شنیدم که می فرمود: در روز جمعه ساعتی است که هر مسلمان در آن ساعت از خدا چیزی طلب نماید، خداوند به او اعطا می فرماید. گفتم: یا رسول الله! آن کدام ساعت است؟ فرمود: وقتی که نصف قرص آفتاب فرو رود…» و همچنین در اصول کافی جلد 2، به سند معتبر از امام صادق (ع) نقل شده است که: «بر تو باد به دعا کردن در حال سجده، زیرا بنده در سجده از تمام احوال به خداوند نزدیک تر است.
    6- برای براورده شدن حاجت گریه کنید اگر چه خیلی کم باشه .
    7- صدقه دادن و خیر بودن در اجابت دعا خیلی موثره
    8- قبل از دعا حمد و ثنای الهی رو بگید
    9- استغفار حتی یک مرتبه قبل از شروع دعا باعث اجابت دعا میشه .
    10- قبل از خواستن اجابت 3 صلوات و در پایان هم 3 صلوات و در اخر بگید و لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم .

موانع اجابت دعا هم بطور خلاصه :
    1- دست کشیدن از تلاش و اکتفا به دعا برای حاجت
    2- گناه کردن و گناه داشتن
    3- بدی دیگران رو خواستن
    4- غذاهای ناپاک و حرام یا شبها ناک
    5- دعا کردن فقط زمان سختی و فراموشی خدا زمان خوشی هم از موانع اجابت دعا هست
    6-در اخر دعایی بر اساس مصلحت خدا دیر اجابت میشه . پس بخدا ایمان داشته باشیم .

دهقان
    مشارکت کننده

من مادر ایمانش فوق العاده قویه،راستش استاد من حس میکنم اعتقادم رو از دست دادم،یعنی حس میکنم خدا منو نمیبینه،و این خیلی بده،خودم دارم اذیت میشم،همش میخوام بازم برم سمت خدا،چون میدونم هیچ چیزی به غیر از خواست خدا نشدنیه،اما همش ته دلم میگم،خدا که منو دوس نداره و نمیبینه،پس تلاش من بیخوده

orkideh
    مشارکت کننده

دهقان عزیز
    گاهی وقتها انجام نشدن خواسته و نیت بخاطر بی توجهی و ندیده شدنت توسط خدا نیست… قرار نیست با خدا معامله کنیم ما بسمت خدا میریم چون بهش نیاز داریم صرفاً بخوایم از خدا واسه وسیله ای برای رسیدن به خواسته هامون استفاده کنیم درست نیست اگه داد بسمتش میریم شکر و سپاسش میکنیم نداد بهش پشت کنیم و بی اعتقاد بشیم نه عادلانه نیست. چرا همش باید به نداشته هامون فکر کنیم چرا نباید بخاطر داشته هامون حمد و ستایش خدا رو کنیم همون مادری که میگین ایمانش فوق العاده قویه داشتنش یه موهبته الهیه خدا خیلی بهت نظر لطف داشته .. تا فقدانی نباشه نعمت دیده نمی شه لمس کردن و داشتن نعمت خیلی بزرگیه ! اول بخاطر داشته هات هر روز و لحظه به لحظه شکر گذار خدا باش خواسته هات رو آخر عباداتت و بعد از شکر گذاری و دعا برای دیگران و خانواده ات بیان کن به زبون بیار که چی میخوای بعد برای کائنات و عرش الهی انرژی بفرست ازشون تشکر کن که قراره به زودی یه اتفاق خوب برات رقم بزنن مطمئن باش خدا هیچ وقت دیر نمی کنه…

من با خط آخر کامنت استاد خیلی عقیده دارم مصلحت بعضی چیزها رو واقعاً خدا میدونه هر ختم و عبادتی انجام میدی بخاطر صفای قلب خودت و خشنودی خدای خودت باید باشه نه فقط انجام دادن یه فرمول و یه روش واسه رسیدن به نیت و خواسته .
    سعی کن بپذیری که الان شاید وقت رسیدن به خواسته ات نیست اینجوری حداقل آرامش بیشتری داری. به بعضی از خواسته ها و نیت ها زیاد بچسبی گاهی اثر معکوس و دافعه داره گاهی وقتها لازمه یه چیزی رو مدتی رها کنی تا خودش بسمتت بیاد و خوش بین باشی که قراره یه اتفاق خوب بیوفته. ببین بعضی آدمها توی طالع شون اینه که دیر ازدواج کنن من خیلی ها رو دیدم که دیر ازدواج کردن و واقعاً الان خیلی هم خوشبخت تر از اونی هستن که زود ازدواج کرده
    به وقتش حلقه ازدواجت بسته میشه امیدوارم خدا بزودی یه انسان لایق و خوب ،توی زندگیت بیاره و سرنوشت نیک برات رقم بزنه..

در حال نمایش 10 نوشته (از کل 10)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.