بدون استاد به هیچ ذکری مداومت نکنید

• این موضوع 1 کاربر و 1 پاسخ را دارد.
در حال نمایش 15 نوشته (از کل 51)
  • نویسنده
    nasher
    مدیرکل

برای رسیدن به حاجات شرعی 40 روز و هر روز 175 مرتبه به ذکر { یا وهابُ } مداومت کنید . موفق باشید

gilas
    کاربر

ببخشید میشه لطفا راجع به زیارت عاشورا بیشتر توضیح بدین.چرا سنگینه؟ مرسی

saghi
    کاربر

سلام
    راجب به زیارت عاشورا من یه چند ماه پیش برای نیت یکی از دوستان 40 شب ختم زیارت عاشورا برداشتم .
    راستش اولین بارم بود که میخوندم و حین خوندن با توجه به معنیش سوالای زیادی تو ذهنم راجب بهش شکل گرفت . طوری که میخواستم دیگه نخونمش ! اما چون قول داده بودم به دوستم مجبوری 3 شب خوندم ! ولی شب آخری که خوابیدم یه خوابی دیدم که تصمیم گرفتم دیگه نخونمش !
    الان که این متن رو راجب به زیارت عاشورا خوندم که سنگینه تا حدودی دستم اومد چرا اون خوابو دیدم
    مرسی از سایت خوبتون :))

nasher
    مدیرکل

ممنون از شما بابت به اشتراک گذاشتن تجربه تون با سایر کاربران . موفق باشید

سعيدي
    کاربر

بطور قطع دوام ذكر بدون اجازه شخص عامل ايجاد مشكلاتي ميكنه كه شخص نميتونه بعدها به همين راحتي خلاص بشه.
    اگر واقعا كسي به دنبال ذكر هست قبل از اون مهمترينش و توصيه شدش رو انجام بده يعني خواندن قرآن به طور مستمر و با دقت در معاني اون.
    بسياري از آيات قرآن مثلا وقتي يك آيه 10000 بار خوانده بشه كم كم معني خودش رو به خواننده نشون ميده.
    اگر كسي دنبال ذكر هست و اون موردي رو كه بيان كردم با جديت انجام داده ميتونه يك قسمتي از آيه رو انتخاب كنه و مدام اون رو تكرار كنه.
    مهمترين مورد اين هست كه بايد يك آيه اي رو انتخاب كنيد نه يك قسمت كوچك اون.تمامي آيات قرآني داراي شعوراتي هستند كه به طور كامل طراحي شدن اگر يك قسمتش رو برداريد و تكرار كنيد عوارضش گريبانگير خودتون ميشه خواستيد پيشرفت كنيد روز به روز پس رفت ميكنيد.سرخود هر ذكري رو نگيد.كساني مراجعه كردن كه در اثر ندانم كاري ديوونه شدن.
    به مرور زمان كه به تعداد زياد اون آيه رو تكرار كرديد موكلان اون آيه به انسان نزديك ميشن و ذات اون آيه رو براتون نشون ميدن.

سعيدي
    کاربر

دوست عزيز
    سعي كنيد از ذكرهاي كه جنبه عمومي دارند استفاده كنيد.
    مثلا از ذكرهاي هفته استفاده كنيد اون هم به تعداد 100 بار.
    خود سر هيچ ذكري رو مداومت نكنيد.

nasher
    مدیرکل

سلام جناب ذاکر هدفتان از گفتن این دو ذکر چیست ؟

ذکر الله به تعداد 66 مرتبه بعد از نمازها گفته میشود که برای مسایل دنیوی و اخروی سفارش شده

ذکر الغنی روزانه 110 مرتبه برای غنی شدن و رفع فقر مداومت می شود

البته این دو ذکر خواصهای دیگری هم دارند که گفتن آنها از حوصله این مبحث خارج است

اما از یاد نبرید هر ذکری برای هر کسی مناسب نیست و ممکن است شخص را دچار عوارض بکند

پس همانگونه که در اول بحث گفتیم بدون استاد به هیچ ذکری مداومت نکنید

در ضمن مداومت بر صلوات و استغفار بسیاری از مشکلات دنیوی و اخروی را برطرف می کند و خواص بسیاری دارد و عوارضی هم ندارد پس از این دو غافل نشوید

اسسستاد کمک کنین لطفا

farideh
    کاربر

من آیت الکرسی زیاد میخونم ممکنه روزی حتی 100بار بخونم ایا خوندن آیت الکرسی ضرری هم داره؟

m
    کاربر

سلام من قراره ذکر زیر را انجام بدم خوبه این کار رو بکنم؟

ه مقاتلٌن جنگ بدر 313 شب جمعه دو ركعت نماز حاجت به درگاه خداوند جل جلاله بجاي آورد و سپس سوره انشراح را قرائت كند .بعد از هر ده مرتبه كه سوره انشراح را قرائت مٌكند اٌن دعا را بخواند:
    حَ مُالله رَ اشر ِ وُدُص َ ولادَا َ مَاد ِ و اءّ ناتَب وَح َ مُالله َ قنیُارز ِ لُ الر ج ذیّ حِِِالّالص ُ ال َ هُّبِحُت رضاهَ و ت ٌا در صورتً كه مرد است بگوٌد : حَ مُالله رَ اشر ِ وُدُص َ أولاد مَآد ِ اءّ ناتَبَو وَح َ مُالله َ ًقنُارز ََِِةَ الز وج
    َ ً َِةَحِِِالّالص هاُّ ال ت ُ بِحُت نهاَ رضىَتَو ع.

مهرداد
    مشارکت کننده

سلام
    بزودی اذکار موثر و مورد تایید بزرگان دین رو برای حل مشکلات شما عزیزان قرار میدم .
    در پناه حق

Alii
    کاربر

سلام دوست عزيز insightخواهشا به پيام خصوصي من جواب بديد
    با تشكر

مهرداد
    مشارکت کننده

سلام Ali2712022
    بروی چشم . چون حجم سوالات زیاده ، بترتیب سعی میکنم در کوتاه ترین زمان پاسخ بدم .

سلام

مهرداد
    مشارکت کننده

سلام sanamgol
    خیر هیچ ضرری با این تعداد خوندن نیست ولی توی تعداد ابجد کبیر و با عدم امادگی و رعایت شرایط بله مشکل ایجاد میشه .
    در پناه حق

در حال نمایش 15 نوشته (از کل 51)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.