نقش شرف الشمس

• این موضوع 1 کاربر و 1 پاسخ را دارد.
در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • نویسنده
    مهرداد
    مشارکت کننده
    مهرداد
    مشارکت کننده

با سلام خدمت شما رهپویان گرامی لازم دیدم در خصوص نقش شرف الشمس و آداب نوشتن و شرایطش برای شما عزیزان مطالبی رو عنوان کنم. این نقش که به نام های اسم اعظم یا نقش سلیمانی هم معروفه بنا بر روایات موثق از حضرت علی (ع) روایت شده است . این نقش متشکل از : 4 حرف از تورات و 4 حرف از انجیل و 5 حرف از قران می باشد .بدلیل لزوم نوشته شدن این نقش در وقت فلکی خاص خود یعنی زمان بودن آفتاب در شرف خود ، به نقش شرف الشمس نامگذاری گردیده است .در خصوص آثار و برکاتش طبق همین روایات موثق آومده که : بهمراه داشتنش موجب محفوظ ماندن از خطرات زمینی و آسمانی و افات جسمی و روحی ، حفظ از گزند حیوانات موذی مثل مار و عقرب و .. حفظ از حیوانات درنده ( شیر و … ) حفظ از ستمگران و دشمنان ( ملوک ، حکام ، جن و … ) جلب رزق و دوام رزق .این روزا بازار فریب و کلاهبرداری خیلی داغه و بسیاری از مدعیان و اساتید قلابی علوم غریبه ، با گرفتن هزینه های زیاد از ادمای کم اطلاع ، برای نوشتن شرف الشمس ثبت نام می کنند . نقشی که هیچ خاصیتی نداشته و فقط بر باد دادن پول و خراب کردن وجه واقعی حقیقته .خوب حالا شرایطش رو ساده طوریکه برای همه قابل فهم باشه توضیح میدم .1 – یکی از شروط صحت نقش شرف الشمس رعایت وقت صحیح اونه .بر اساس بیشتر مکاتب نجومی بابلی و مصری عربی و ایرانی و یونانی شرف الشمس در درجه نوزدهم از صورت و برج حمل می باشد . حالا به بررسی زمان آفتاب در شرف خود می پردازیم . تاریخ عبور شمس در عبور از صورت فلکی حمل بر دو نوع می باشد .الف – صورت فلکی شمس با برج فلکی تقویمی ( استوایی ) حمل که حدود 30 درجه جلوتر از جایگاه حقیقی صور فلکی سماوی می باشد . تفاوت الف با ب در در نقطه شروع می باشد که بسبب تقدم نقطه اعتدال در هر 72 سال یک درجه ، امروزه جایگاه بروج فلکی ( استوایی ) از مواضع اصلی نجمی ( رصدی ) بمقدار بیش از یک برج جابجا شده است و در اوایل صورت نجمی حوت قرار گرفته است . بدلیل تخصصی بودن بحث و عدم آشنایی شما عزیزان از ادامه آن صرفه نظر میکنم .ب – صورت رصدی شمس با برج حمل . ابتدای برج نجمی حمل و منزل شرطان در سال 1434 قمری در فاصله 30 درجه و 25 دقیقه از خط فرضی اعتدال بهاری قرار گرفته است . با توجه به توضیحات فوق زمان دقیق شرف الشمس ، ساعت سوم روز پنجشنبه مصادف با 28 جمادی الاخری و یا 19 اردیبهشت می باشد .پس نتیجه میگیریم که ماه های تقویمی ( استوایی ) بر مبنای آغاز از اعتدال بهار محاسبه میشود ( یعنی شرف الشمس در 19 فروردین واقع می گردد ) و در حالت رصدی با رصد دقیق ستارگان یا تحاویل کواکب در بروج خود انجام میگیرد ( یعنی شرف الشمس واقعی برابر با 19 اردیبهشت می باشد ). 2 – شرایط نوشتن نقش . – طهارت ظاهری ( جسم و لباس و مکان ) – طهارت معنوی ( غسل یا وضو )– خلوت ( تنهایی )– روزه ( 7 روز قبل از آن روز یا همان روز یا خالی بودن شکم وقت نوشتن )– نیت و صافی و پاکی و قابلیت معنوی نویسنده نقش – توجه در وقت نوشتن ( حضور قلب )– رعایت خالی بودن طالع زمان نوشتن نقش از نحوست – تناسب طالع وقت ( زمان نوشتن نقش ) با طالع تولد نویسنده (( خالی بودن طالع تولد از نحوست مریخ و زحل ))– استعمال بوی خوش در وقت نوشتن مانند عود ، عنبر ، کندر ، دارچین ، مشک ، زعفران ، صندل سرخ و یا ترکیبی از اینها .– حروف نقش باید از سمت راست نوشته شود .– هر شکل با یکبار حرکت قلم نوشته شود .– در وقت نوشتن حروف و علائم مخلوط نشوند . – نوشتن نقش در زیر آفتاب در غیر اینصورت باید شرایطی را رعایت کرد که بدلیل سوء استفاده و دزدی مطالب از ذکر آن و 2 شرط بعدی خودداری میکنم .
    3 – چیزی که نقش روی اون باید حک بشه . اولویت نوشتن نقش بروی ورقه طلا ( باید وزن و اندازه مضربی از 19 باشد . مثلا 19 نخود یا 19 جو طلا ) . اولویت بعدی نوشتن نقش بروی نگین یاقوت یا عقیق یا کریستال زرد می باشد و اولویت آخر نوشتن نقش با مشک و زعفران بر پارچه یا کاغذ زرد نو با قلم نی می باشد .
    4 – خود نقش ( نقش اصلی شرف الشمس که طبق روایات اصلی و کتب خطی اصل موجود می باشد و بر خلاف اکثر غریب به اتفاق نقش های موجود خالی از اشکال بوده ، که درصورت درخواست عزیزان علاقمند جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی به صندوق پستی خصوصی شما ارسال میگردد )حالا دیگه با این توضیحات باید فهمیده باشید که با توجه به زمان کم ( حدود یک ساعت ) و رعایت این همه شرایط و آداب ، دیگه ثبت نام اینترنتی برای نوشتن نقش ، اونهم به این تعداد زیاد دروغ و فریبی بیش نیست و باعث منبع درامد شیادان از این راه شده است .در پناه حق

مهرداد
    مشارکت کننده

ساعت شرف الشمس 93
    بهترین ساعت شرف الشمس رصدی امسال روز جمعه 19 اردیبهشت ماه از اذان ظهر تا یک ساعت و هشت دقیقه بعد از اذان ظهر می باشد .
    در پناه حق

حمیدرضا
    کاربر

با سلام خدمت استاد گرامی
    من قصد دارم امسال خودم برای اولین بار دعای شرف الشمس را روی کاغذ بنویسم برای تک تک اعضای خانوادم۰ با توجه به فرمایشات شما روز اصلی ۱۹ اردیبهشت ساعت ۳ بامداد به مدت یک ساعت شرف الشمس میباشد۰ اگر برداشت من تا اینجا درست است میخواهم لطفی کنید و سایر شرایط آنرا برایم بطور کامل ارسال کنید۰ باتشکر فراوان

leila
    کاربر

با سلام
    الان که مهلت شرف شمس گذشته بخواهیم شرف شمس را داشته باشیم برای ما ارسال می کنید؟
    با تشکر

hasti
    کاربر

با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت شما استاد بزرگوار

از اینکه با درایت و اگاهی خود رهجویان علم رو راهنمایی و هدایت می کنید متشکرم و سلامتی و سعادت روز افزون شما را از خداوند متعال خواستارم

حمیدرضا
    کاربر

با توجه به اینکه ساعت رسمی از اول فروردین یک ساعت جلو کشیده شده ساعت دقیق شرف الشمس چه زمانی است?

مهرداد
    مشارکت کننده

سلام
    زمان دقیق شرف الشمس در اردیبهشت ماه است . شرایط نوشتن و زمان دقیق رو در همین پست اعلام میکنم تا دوستانی که مایل هستند خودشون بنویسند .
    البته موضوعی که لازم میدونم بگم اینه که بعضی از سایتها اولا زمان دقیق شرف و الشمس رو نمیدونن و بعد در اون ساعت تعداد زیادی رو مینویسند . با توجه به کوتاه بودن زمان و شرایط اون همچین چیزی ممکن نیست . مثلا در یک سایت 20 نفر ثبت نامی داشت و برای همه اونها قرار بود نوشته بشه !!!
    دوستان لطفا با آگاهی اقدام کنن و فریب نخورن .
    منتظر زمان درست و روایات درست در مورد نقش صحیح باشید .
    در پناه حق

در حال نمایش 8 نوشته (از کل 8)
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.