تن آرامي (آرمیدگی) Relaxation

 • این موضوع 1 کاربر و 1 پاسخ را دارد.
در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #449
  مهرداد
  مشارکت کننده
  #876

  عالی بود

  #875
  مهرداد
  مشارکت کننده

  آرمیدگی يك مهارت فردي است كه باعث رفع تنش ها و انقباضات عضلاني – عصبي شده ، سيستم دستگاه عصبي را متعادل كرده، ميزان استرس هورمون ها، فعاليت الكتريكي ، سطح برانگيختگي و خستگي هاي ناشي از كار راكاهش مي دهد و در نتيجه برسلامتي و سرخوشي افراد سازمان می افزاید.
  تنش و اضطراب ضايع كننده نيرو و توان انسان است. در هنگام تنش و اضطراب عضلات سخت و منقبض مي شوند و نيروي فراواني را به هدر مي دهند. زيرادرچنين حالتي علاوه بر نيروي لازم براي كار، نيروي اضافي براي خنثي كردن تنش و انقباض ماهيچه ها نيز به كار گرفته مي شود. در نتيجه فرد زودتر از موعد خسته و خموده شده و بازده مفيد كاري كاهش پيدا مي كند. بنابراين توانايي آرمیدگي به هنگام خستگي مهمترين و با ارزش ترين چيزي است كه انسان ميتواند داشته باشد و يوگا علاوه بر فوايد بسيارش هنر آرامش داشتن و آرمیدگي را به ارمغان مي آورد. پژوهش هاي آزمايشگاهي نشان داده است كه آرمیدگي به سبك يوگا ده درصد بيشتر از خواب معمولي به اندامهاي تنفسي، قلب و گردش خون آسايش مي بخشد.
  بررسي ها نشان مي دهد كارگراني كه كار بي وقفه و طولاني دارند وبرانگيختگي و فشار هيجاني زيادي را تحمل مي كنند، ميزان ترشح آدرنالين درآنها زياد بوده و در نتيجه توانايي جسمي آنها در برابر بيماري ها كاهش مييابد. در نتيجه انجام تكنيك آرميدگي در زمانهاي مناسب(زمان هاي استراحت درفواصل كار و يا پايان كار) با رفع خستگي ناشي از فشار كار،‌ سلامت افرادرا تضمين مي كند.
  لازم به ذكر است فشارهاي عصبي ناشي از كار و خستگي مفرط عامل مهمي درافزايش مصرف مواد مخدر(‌ سيگار و … ) مي باشد و همان طور كه قبلا ذكر شد علاوه بر اينكه سلامتي افراد را به خطر مي اندازد، هزينه هاي گزافي راپديد مي آورد. بنابراين انجام تمرينات آرميدگي باعث تضمين سلامت افراد وكاهش هزينه هاي بهداشتي و درماني شده و از هزينه هاي گزاف مصرف مواد مخدرنيز جلوگيري مي كند.

  (

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.