سوال و جواب جفری

مهرداد
مشارکت کننده

سلام به شما جوینده راه روشنی
این کلمه رو قبلا هم شنیدم : ( نصیب ) ، و بزرگترین اشتباه تو و امثال تو در همینه که عده ای با سوء استفاده از این ناآگاهی سعی در پر کردن جیب خودشون و به تبع گمراه کردن ادمای ساده رو دارن .
دوست عزیز : خوب به حرفهای دفعه قبل من فکر کن ، من گفتم جفر مثل شمشیر دو لبه میمونه . درسته که جفر از آینده خبر میده ولی این نباید باعث گمراهی ما بشه . پس بحث اختیار چی میشه ؟! اگه شما اینطوری از جفر استفاده کنید ، هم خدا رو گم میکنید و هم خودتون گم میشید .
مثالی بزنم : اگه به شما بگن که پس از تحصیلات دانشگاهی مدرکتون به کار نمی آد و نمیتونید با اون کاری انجام بدین ، بازم شما درس میخونید ؟ ! مسلما غیر از کار و کسب درامد ملاکهای دیگه ای هم برای ادمه تحصیل وجود داره که شما برای اون تلاش خواهید کرد و با توکل به خدا و پشتکار خودتون جلو میرید و با همین نگرش قطعا موفقتر خواهید بود .
جفر هم همینه ، میخوام بگم که اونو تبدیل به جبر نکنید ، این علمیه که باید اگاهی شما رو نسبت به خودتون و خدا بالا تر ببره نه اینکه مانع از تلاش و پیشرفت شما بشه . هیچ عالم بزرگی که دارای علم جفر بوده از این علم اینطوری استفاده نکرده . شما از ایمان به یقین میرسید و لازمه اون هم صبر و تلاشه ، درست مثل اهنی که میخواد به شمشیر تبدیل بشه ، باید حرارت داده بشه و ضربات پتک رو تحمل کنه و یهو سرد بشه تا استحکامش بالاتر بره . اهنگر از ابتدا فرقی بین آهن ها نمیزاره و شروع به کار روی اونها برای تبدیل کردن به محصول مورد نظرش میکنه ، حالا اگه در حین کار آهنی نتونست این شوک های حرارتی رو تحمل کنه و بشکنه کنار گذاشته میشه .
( منظور حرفم رو خلاصه میگم ، اگه با علم جفر به شما بگن که تو اون دنیا منتظر عذاب باش آینده ت چطوری میشه ؟!!! نا امید میشی یا تلاش میکنی که اونو تغییر بدی ؟!!! )
اگه میخواین به آگاهی برسین باید خودتونو مثل آهن تو دستای خدا قرار بدین تا شما رو شکل بده .
در پناه حق رستگار و مستدام باشید .