تصمیم آنجلینا جولی

بازدیدها: 69

تصمیم آنجلینا جولی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه درست بود؟/ ماستکتومی و مبالغه در مورد مزایای آن

 بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پستان به اشتباه معتقدند که با حذف هر دو سینه از طریق عمل ماستکتومی، شانس بهبود و بقا در آن‌ها افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، به گفته محققان یافته‌ها نشان می‌دهد بسیاری از زنان جراحی‌های بسیار وسیع و گسترده برای درمان بیماری‌شان دریافت می‌کنند در حالی که به این روش‌های تهاجمی نیازی ندارند.

محققان بیش از هزار و 900 زن مبتلا به سرطان سینه که تحت درمان قرار گرفته بودند را مورد مطالعه قرار دادند. آن‌ها دریافتند که بیش از نیمی از این افراد تحت عمل جراحی ماستکتومی سینه دوم قرار گرفته‌اند. در حالی که بسیاری از آن‌ها هیچ کدام از عوامل خطر مانند سابقه خانوادگی سرطان سینه و یا شانس ابتلای سینه دوم به این سرطان را نداشتند. به گفته نویسندگان این مطالعه از کسانی که تحت این عمل قرار گرفته بودند، 37 درصدشان می‌دانستند که با این کار شانس بهبود زندگی و بقائشان بیشتر نخواهد شد.

شاید بسیاری از زنان مبتلا به سرطان پستان از هر اقدامی که شانس بهبود زندگی و بقای آن‌ها را بالا ببرد، استقبال می‌کنند ولی به گفته پزشکان اگر روش‌های درمانی به طور کامل شناخته و درک شوند، زنان مبتلا به سرطان سینه خواهد فهمید که این اقدام آن‌ها برای انجام عمل ماستکتومی در همه موارد اقدامی قهرمانانه نیست.

عمل تهاجمی ماستکتومی از سال 2013 تا کنون کانون توجه بوده است یعنی از زمانی که بازیگر زن هالیوود، آنجلینا جولی اعلام کرد که برای پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه به دلیل سابقه خانوادگی قوی، اقدام به برداشتن هر دو سینه کرده است.

Check Also

احمدی نژاد کارگردان شد!!!

بازدیدها: 110 آیدین سیار سریع نوشت:بسیار اتفاق افتاده که در این مرز پرگهر وقتی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =