تاثير شگفت انگيز گل محمدي در بهبود آلزايمر

بازدیدها: 37

در بين دستگاه‌هاي بدن انسان از همه مهم تر و حياتي تر، عصب مركزي است، چرا كه فرماندهي كل ساير اعضاء و قواي بدن را برعهده دارد

در درون دستگاه اعصاب مركزي، ساختاري به نام هيپوكامپوس مسئوليت بسيار مهم و كليدي تثبيت و ذخيره اطلاعات دريافتي و تشكيل حافظه درازمدت را دارد. بدون اين اطلاعات و حافظه ذخيره شده در سراسر طول عمر، زندگي همراه با تفكر و رفتار عاقلانه مقدور نيست.

لذا بدون سلامت حافظه، سلامت بقيه اجزاء مغز و سلامت قلب، ريه و دستگاه گوارش هم كارايي نخواهد داشت. هم اكنون آمارها نشان مي دهد كه حدود 5 درصد جمعيت بالاي 65 سال از بيماري آلزايمر رنج مي برد. با توجه به هرم جمعيتي فعلي در كشور و …

جمعيت رو به افزايش سنين بالاي 65 سالگي، از يك طرف و كاهش سن ابتلا به آلزايمر در چند دهه اخير، از طرف ديگر، سلامت اين بخش از هرم سني در كشور به طور جدي در معرض تهديد است.

اما تا زمان توليد رسمي اين دارو كه انشاءالله پس از اتمام موفقيت آميز تحقيقات فوق انجام خواهد پذيرفت، مي توان از پودر گل سرخ براي پيشگيري يا درمان بيماري استفاده كرد. چرا كه سابقه تاريخي استفاده از اين داروي گياهي در زمينه هاي ديگر درماني در طب سنتي، و تجربه مردم در استفاده از آن به عنوان يك ادويه رايج، بدون بروز عارضه جانبي، تجويز آن را بدون هيچ تاخير در موارد پيشگيري و درمان ايجاب مي كند.

علايم بيماري آلزايمر عبارت است از: اختلال در حافظه كوتاه مدت، مثل فراموشي اطلاعات چند لحظه قبل كه باعث مي شود بيمار سؤالات مكرري در مورد اسم ها و آدرس ها از مخاطب خود بپرسد. اختلال درتشخيص زمان، مكان و اختلال در خلق و خو، شخصيت و آداب و رسوم، از ديگر علايم اين بيماري است.

برخلاف ساير بيماري ها كه معمولا همان اول با علايم درد و تب خودش را نشان مي دهد، آلزايمر اصطلاحا با چراغ خاموش مي آيد، به طوري كه اولين علايم و اختلال آشكار در رفتار نشانه شروع تحليل قشر مغز از حدود 10 سال پيش است. لذا اقدامات پيشگيرانه براي جمعيت سني در معرض بيماري، از مهمترين روش كنترل اين بيماري است.

مكانيسم اثر گل سرخ اين است كه مواد زايد تجمع يافته در بافت عصبي را پالايش كرده و آن را از خطر اختلال عملكرد و در نهايت مرگ و مير سلولي نجات مي دهد، و حتي موجب تكثير سلول هاي عصبي مي شود.

Check Also

عادت هائی که سبب از بین رفتن سلول های مغز می شوند

بازدیدها: 2251 – نخوردن صبحانه 2 – پرخوری 3 – سیگار کشیدن 4- خوردن قند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =