توصیه های گیاهی

بازدیدها: 46

با خوردن توت فرنگي مي‌توان عمري طولاني داشت.توت فرنگي ميوه‌اي مقوي و براي درمان نقرس و بيماري سنگ مثانه مفيد است. با آنكه توت فرنگي داراي قند است، اما براي بيماران ديابتي مضر نيست. توت فرنگي سرشار از ويتامين‌هايB، C، فسفر، آهك، منيزيم، پتاسيم، سديم و قند، آهن، يد و … است.

رفلاکس معده(ترش کردن)- يکي از بيماريهاي شايع دستگاه گوارش-است كه در اين بيماري به دليل ناکارآمدي دريچه اتصال‌دهنده مري به معده دچار نارسايي مي‌شود و درمان دارويي مشخص ندارد و عموما" از داروهاي خنثي‌کننده اسيد معده استفاده مي‌شود. بيماران مبتلا بايد از مصرف غذاهاي بسيار چرب(کره، ماست چرب، خامه)، مواد بسيار شيرين(مربا)، قهوه، شکلات، نوشابه، ادويه‌جات و الکل اجتناب کنند.

هويج يك قليايي‌كننده و سرشار از ويتامينA است و با مقدار زياد سديم، پتاسيم، كلسيم، فسفر و گوگرد تقويت‌كننده بوده ولي هنگام جوشيدن، ميزان پتانسيل آن به يك سوم و مقدار آهن آن نيز به يك چهارم تقليل مي‌يابد و ساير مواد معدني آن نيز كم مي‌شود، ولي ميزان بتاكاروتن آن تغييري نمي‌كند همچنين، هويج سيستم بينايي را تقويت كرده و ويتامينC وA موجود در آن براي افزايش ديد و نور چشم مفيد است.و هويج انسولين گياهي است و براي بيماران مبتلا به بيماري قند و به علت داشتن آهن براي مبتلايان به فقر آهن نيز مفيدست.

براي رفع سكسكه نعناع بخوريد. برگ‌هاي تازه نعناع سرشار از ويتامين‌هايA، B، ،C كلسيم، گوگرد و كلر است. نعناع داراي قند و بويي معطر بوده و در غرب به عنوان يك غذاي سالم و خوش خوراك مصرف مي‌شود. نعناع در رفع نفخ معده و درد شكم مفيد بوده و سوء هاضمه را نيز برطرف مي‌كند؛

Check Also

رژیمی برای تقویت چشم‌ها

بازدیدها: 46 چشم یکی از اندام هایی است که شاید در نگاه اول به نظر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =