ترک 5 عادت قبل از دیر شدن

بازدیدها: 234

همه ما می خواهیم عمر طولانی داشته باشیم – جوان بمانیم و برای همیشه زندگی کنیم . اما در طول زندگی مان کارهایی انجام می دهیم که به جای اینکه برای مان مفید باشد مضر و خطرناک هستند
همه ما می خواهیم عمر طولانی داشته باشیم – جوان بمانیم و برای همیشه زندگی کنیم . اما در طول زندگی مان کارهایی انجام می دهیم که به جای اینکه برای مان مفید باشد مضر و خطرناک هستند .

بعضی اوقات به خودمان می گوییم از این پس سعی می کنم مراقب رژیم غذایی ام باشم ، یا از ماه بعد در یک باشگاه ثبت نام می کنم ، "بچه ها که کمی بزرگ تر شدند به کلاس یوگا می روم" ، اما خودمان هم بهتر از هر کسی می دانیم که

این قول ها فقط  برای به تاخیر انداختن کارهایمان است وبس .

توجه کنید ، اگر منتظر یک روز جادویی هستید باید برای همیشه منتظر بمانید. آن روز هیچ وقت نمی آید. شمایید که باید دست بکار شوید.

ما برای شما 5 قسمت حیاتی ، 5 عادت بدی که متاسفانه اکثر مردم از آن پیروی می کنم مشخص کرده ایم. جالب است بدانید ما این کارها را هر روز و شاید هر ساعت انجام می دهیم، آیا با این عادت های ناسالم می خواهید جوان بمانید و عمر طولانی داشته باشید؟
مقاله را تا انتها بخوانید ، مشخص کنید شما از کدام یک از این عادت های ناسالم انجام می دهید و بعد برای ترک کردن آن فکر بکنید:

1) دزدی از خواب ؛ تحقیقات ثابت کرده که 9 ساعت خواب متوالی (شب ها) برای بدن انسان ضروری است. خوابیدن زمانی است که بدن شما شروع به مرمت و بازسازی فرایندهای متابولیک می کند . همچنین خواب می تواند وزن شما را هم تحت تاثیر قرار دهد. هورمون های شما را افزایش داده ، و آدرنالین شما را تحت کنترل درآورد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تا دیروقت تلویزیون تماشا می کنند ، با کامپیوتر کار می کنند ، یا سخت به رختخواب می روند سعی کنید یک ساعت قبل از خواب کارهای آرامش بخشی نظیر دوش گرفتن ، خواندن یک رمان ساده ، نوازش کسی که دوستش دارید یا حتی نوازش حیوان خانگی تان بپردازید . پس ،‌ سعی کنید برای خوب خوابیدن  برنامه ریزی کنید.
2 ) صبحانه نخوردن : چند بار پیش آمده که به خاطر عجله و شتاب برای بیرون رفتن از خانه فراموش کرده اید صبحانه بخورید؟ گوش کنید ، بدن شما در تمام طول شب "روزه" بوده است ، و صبح ها برای اینکه انرژی کافی برای کار کردن داشته باشید باید به بدن تان سوخت کافی برسانید ، شما باید یک وعده متعادل برای صبحانه تان در نظر بگیرید که شامل پروتئین ، چربی ، و کربوهیدرات باشد . در غیر این صورت ، بدن شما از ذخیره های خود استفاده خواهد کرد ،‌ و برای این کار از چربی ها استفاده نمی کند بلکه عضلات را مورد هدف قرار می دهد . این کار باعث می شود که شما پیش از موعد پیر ، خسته و چاق شوید. 

3 )حذف کردن ورزش از برنامه روزانه :اگر فکر می کنید تنها با استفاده از رژیم غذایی می توانید سالم و جوان بمانید ،‌ اشتباه می کنید. ورزش برای به تحرک انداختن هورمون ها و ساختن عضلات و استحکام استخوان ها بسیار ضروری است.  همچنین ورزش به شما کمک می کند تا از شر چربی های اضافه بدن تان رها شده ، بهتر بخوابید ، جوان بمانید ، و به بدن تان انرژی لازم برای کار کردن بدهید. مزایای ورزش بی شمار است. اما مهمتر از همه این است که بدانید چگونه و صحیح ورزش کنید . اگر نتوانید هر روز 20 تا 30 دقیقه از زمان تان را برای ورزش اختصاص دهید ، سلامتی را ببوسید و برای همیشه کنار بگذارید.

4 ) پرخوری در شب :اگر از هنگام غروب تا آخر شب پرخوری کنید و با شکم پر به رختخواب بروید ، چربی های ناسالم در بدن شما ذخیره می شود ، هورمون های استرس افزایش می یابند و درست زمانیکه بدن شما احتیاج به استراحت و آرامش دارد کار سخت و اضافی به بدن تان می دهید. اگر در وعده شام تان یک غذای سبک و متعادل صرف کنید ، نیازی نیست که نگران هضم غذا و خواب تان باشید.

5 ) نوشیدنی های الکی مصرف نکنید : یکی از مضرترین عاداتی است که در لیست من قرار دارد. این نوشیدنی ها کالری زیاد و قند فراوانی دارند. حتی نوشیدنی هایی که تحت عنوان میوه ای به شما عرضه می شوند نیز خالی از ضرر نیستند . سعی کنید به مرور زمان  نوشیدنی های سالم و غیر الکی را جایگزین نوشیدنی های الکی کنید .

Check Also

برای رسیدن به آرامش مداد شوید !!!

بازدیدها: 18 بدان که تصحیح یک کار خطا ، کار بدی نیست و در واقع …

4 comments

  1. سلام واقعا این سایت عاااااااااالیه

  2. خانم فقیر

    سلام بنده خانمی هستم ۳۲سالمه ۴بارازدواج ناموفق داشتم که اولی دوتازن سرم گرفت بعداز۷سال جداشدم ویع دختر۱۴ساله دارم دومی سریکماه جداشدم نتونست خرجموبده زن داشت سومی معتادبودودزدی کردبعدیکسال ونیم جداشدم بعد۶سال ازدواج کردم باپسرخالم که همه مخالف بودن وخانوادگی جن داشتن سریکسال جداشدیم چون خیانت میکردوبه علت داشتن جن عصبی بودوکتکم میزدقبل ازازدواج باپسرخالم درکتاب بازکردم بهم گفتن جن دارم خودم وتاازمجردی درنیام هرازدواجی کنم به طلاق ختم میشه پیش یه درویشی رفتم درکتاب برام بازکردگفت واست دعاوطلسم کردن وهمزادمردیهودی عاشق دارم بایدبرطرف بشه ولی من اعتمادی بهشون ندارم خیلی افسرده شدم ودوساله خونه نشینم وبه هرطریقی روزیم بدستم میرسه چه کمک دیگران چه گناه من درگزشته نمازمم ترک نمیشدولی ازسال ۹۰به اینورنمازوروزه نمیتونم انجام بدم تق ولقه ومداحی میکردم الان خودموازهمه دورکردم دوساله عصبی میشم چه زن یامردوبچه خونم باشه دوستدارم فقط تنهاودرسکوت باشم وبخوابم گاهی معده درد وسردردروزهاازیتم میکنه وبی دلیل کوفتگی روبدنم میبینم وعضلاتم درده اضافه وزنم پیداکردم وازشوهرام حامله نشدم ورفتم تازگی سونوگفتن تنبلی تخمدان وکیست دارم وپریودمم نامنظمه وتوسایتی خوندم همش ازدلایل داشتن همزادالان موندم چیکارکنم میشه کمکم کنیدزندگیم درست بشه دوستدارم پاک باشم هرشب به درگاهه خدادعامیکنم خدایا کمکم کنه وروزیم بده ومرتکب گناهی نشم ازرفتن به بیرون خونه هراسانم کمکم کنیدتوروخدا

    • سلام
      از طریق ای دی تلگرام سمت راست صفحه اول سایت قسمت درباره ما ارتباط بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =