مراقبه احساسات پنجگانه

بازدیدها: 62

تصور میکنید که در کنار دریا هستید. روبرویتان دریای آبی و بالای سرتان آسمانی آبی قرار دارد و این دو در افق به یکدیگر متصل شده اند. قایقهای بادی با رنگهای سبز و سفید و قرمز با امواج دریا در حال حرکت و بالا و پایین رفتن هستند. مرغهای دریایی را میبینید که در حال پرواز هستند. بچه ها را میبینید که در کنار دریا مشغول بازی هستند و شما را به دوران بچگی خودتان میبرند و خودتان را در میان آنها می بینید رها و آزاد با شادی و صفا از لحظه لحظه زندگی خود لذت میبرید.

حس شنوایی تان را بکار میبرید صدای امواج دریا را میشنوید با آواز مرغان دریایی که موزیک هماهنگی را بصدا در آورده اند و شما آنرا میشنوید.

حس بو یاییتان را بکار میبرید بوی ید دریا به مشام شما می آید. پاکی و اکسیژن زیاد هوا را کاملا حس می کنید و از آن استفاده میکنید.

حس لامسه را بکار میبرید. گرمای آفتاب را روی پوستتان حس میکنید و لذت میبرید. دستانتان را توی ماسه ها فرو میبرید و در روی ماسه ها گرمی و در زیرخنکی را با دستانتان میگیرید و سپس دستانتان را بالا می آورید و آنها را رها میکنید. حس بسیار خوبی همراه با آرامش به شما دست میدهد و این کار را چند بار تکرار میکنید.

از درون کیفتان شلیل بزرگ و قشنگی را بیرون می آورید و گاز محکمی به آن میزنید آب آن سرازیر میشود و مزه آنرا کاملا در دهانتان با بکارگیری حس چشایی مزه مزه میکنید. بسیار خوشمزه و لذیذ است و در آن شرایط بهترین چیزی است که شما احتیاج دارید.

شادابی و طراوت همراه با آرامش و رهایی را در وجودتان حس میکنید و آماده اید با انرژی های به دست آمده آرام آرام چشمانتان را باز کنید و با حرکت دادن قسمتهای مختلف بدنتان آگاهی را مجددا به بدنتان برگردانید. حالا آرام آرام از پاهایتان شروع کنید و انگشتان پایتان را حرکت دهید سپس پاهایتان را حرکت دهید و بعد انگشتان دستانتان را و خود دستانتان را حالا دستها را بهم بمالید و روی چشمها بگذارید و آرام آرام چشمان را باز کنید ابتدا به پایین و سپس به بالا نگاه کنید.

آسان ترین راه آشنایی ، یک سلام است ، ولی گرم و صمیمی .
آسان ترین راه قدردانی ، یک تشکر ساده است ، ولی خالص و صمیمانه.
آسان ترین راه عذر خواهی ، عدم تکرار اشتباه قبلی است .
آسان ترین راه ابراز عشق ، به زبان آوردن آن است .
آسان ترین راه رسیدن به هدف ، خط مستقیم است .
آسان ترین راه پول در آوردن ، آن است که همواره در کارت رعایت انصاف را بکنی .
آسان ترین راه احترام ، اجتناب از گزافه گویی و گنده گویی است .
آسان ترین راه جلب محبت ، آن است که تو نیز متقابلا عشق بورزی و محبت کنی .

آسان ترین راه مبارزه با مشکلات ، روبرو شدن با آنهاست نه فرار .
آسان ترین راه رسیدن به آرامش ، آن است که سالم و بی غل و غش زندگی کنی

Check Also

مديتيشن بر حافظه تاثير مي‌گذارد

بازدیدها: 34 مديتيشن باعث افزايش ميزان قشر خاكستري برخي نواحي در مغز مي‌شود. به گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =