چطور بدون رژیم گرفتن، وزن خود را كاهش دهیم؟

بازدیدها: 41

اگر شما هم جزو افرادی هستید كه انگیزه یا وقت كافی برای دنبال كردن یك رژیم غذایی سخت لاغری و یا شركت كردن در كلاس‌های ورزشی را ندارید در این مقاله خبرهای خوبی برایتان داریم.
به نقل از ایسنا ؛ متخصصان تغذیه و سلامت می‌گویند اگر می‌خواهید به شیوه‌ای سالم و بدون درد و ناراحتی وزن خود را كاهش دهید راه كارهای زیر را دنبال كنید.
این راه كارها به شما نمی‌گویند چه بخورید بلكه می‌آموزند كه چگونه بخورید.
این راه كارها عبارتند از:

– لقمه‌های كوچك بردارید اما مدت بیشتری غذا را بجوید.
– هرگز روز را بدون صبحانه آغاز نكنید.
– هنگام غذا خوردن فقط غذا بخورید و همزمان كار دیگری انجام ندهید. چون تمركز مغزتان از غذا خوردن منحرف می‌شود و زیاد از حد می‌خورید.
– غذا را زیاد نپزید چون ارزش غذایی و ریزمغذی‌هایش را از دست می‌دهد و اگر بدنتان به اندازه كافی ریزمغذی‌ها را دریافت نكند، احساس سیری نخواهید كرد در نتیجه حجم زیادی غذای كم ویتامین وارد بدنتان می‌كنید.
– 30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی اصلی میوه بخورید. خوردن میوه با معده خالی سیستم گوارشی شما را سم زدایی می‌كند كه در نتیجه به بدن شما انرژی زیادی برای كم كردن وزن می‌رسد.
– حجم وعده غذایی را كم اما تعداد آن‌ها را افزایش دهید. این اقدام در جلوگیری از پرخوری در وعده‌هایی غذایی اصلی موثر است.
– از ساعت 8 شب به بعد چیزی نخورید. اگر این كار برایتان سخت است تا قبل از خواب چای گیاهی بنوشید و یا بلافاصله بعد از شام ساعت 8، مسواك بزنید تا فكر خوردن از ذهنتان خارج شود.
– وسط غذا خوردن آب ننوشید چون وجود مایعات در معده بین غذا خوردن، روند جذب مواد غذایی را كند می‌كند و در نتیجه ریزمغذی‌ها خوب جذب بدن نمی‌شوند. برای جلوگیری از نوشیدن آب وسط غذا 15 دقیقه قبل یا بعد از غذا آب بنوشید یا اگر نیاز دارید وسط غذا آب بخورید حتما مقدار آن را به حداقل برسانید.

Check Also

پابرهنه راه نروید

بازدیدها: 92 بسیاری از ما عادت داریم پابرهنه در خانه، كف سونا، ساحل و … …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفده =