صفحه اصلی / بهبود جوانی با یوگا

بهبود جوانی با یوگا

دور از انتظار نمی باشد که تصور ما از پیری در سالهای آینده تغییر یابد. طبق نظریات متخصصین روان تنی « آگاهی ما سلامتی ما را تحت تاثیر قرار می دهد» تحقیقات اخیر نشان داده است که اعتقادها و باورهای ما بر چگونگی پیر شدن و زمان سالخوردگی بیش از هر فاکتور دیگری در پیشرفت پروسه‌ی پیر شدن،‌ تاثیر گذار است، « چرا که انتظارات ما حادث خواهد شد

از لحاظ جسمی و فیزیکی نشانه های پذیرفته شده‌‌ی پیری شامل: پروسه های تدریجی خمیدگی، خشکی، عدم انعطاف پذیری، انقباض بدن و در نتیجه کوتاه شدن طول بدن و بطور کلی کاهش دامنه‌ی حرکات طبیعی روزانه و علاوه بر آن پوکی استخوان، تخریب مفاصل، اختلالات تنفسی و قلبی- عروقی می باشد، و از لحاظ روانی، گیجی، فراموشی، عدم تمرکز، بی حوصلگی، بی علاقگی‌ و … از دیگر علائم پیری محسوب می گردد.

یوگا کیفیتی منحصر به فرد را برای سلامتی پیشنهاد می دهد و این علم کهن با ریشه های عمیق آن در طب آیورودا حقیقتا کاملترین سیستم مراقبت از خود می باشد و در واقع پروسه پیری را به دلایل متعدد دگرگون می سازد.

در سنت یوگا سنین بعد از 50 سال بهترین سالها برای رشد روحی، روانی در نظر گرفته شده است و فلسفه‌ای که در پشت یوگا نهفته است کمک به گسترش تمام ابعاد انسانی نموده و فراست و روشنی را به ارمغان می آورد.

یکی از عوامل موثر بر سلامت بدن دگرگونی ستون مهره‌هاست که منشأ بسیاری از مشکلات فیزیکی، تنفسی، اعصاب، گوارشی و … است. ثبات و سلامت ستون مهره ها موضوع و زمینه مرکزی یوگاست. یوگا طول ستون مهره‌ها و فعالیت آن را توسعه می دهد.
یوگا به علاوه برترین نوع تمرین برای کمک به عدم پیشرفت بیماریهای بی سرو صدا مثل پوکی استخوان است که سالها قبل از بروز علائم شروع شده اند و با تحریکات کلسیم سازی استخوان‌ها و قدرت بخشیدن و انعطاف پذیری ماهیچه ها و ایجاد تعادل و توزیع مناسب وزن در بدن باعث حفظ ستون مهره ها، استخوان ها و به خصوص مفاصل می گردد.
در سنین بالای 50، مشکلاتی چون گرفتگی رگ ها و عدم کارکرد صحیح دستگاه گردش خون موجب می گردد که خون به میزان یک سوم دوران جوانی به مغز برسد. یوگا یاد می دهد که موثرترین راه برای افزایش خون به مغز، آن است که از جاذبه زمین کمک گرفته و با استفاده از وضعیت های معکوس، خون بیشتری به مغز جاری و از کار اضافی قلب و فشار خون سرخرگی کم نماییم.

تمرین های منظم یوگا، جوشان ترین چشمه‌ی جوانی و راز تعادل و شادابی است.

این مطالب را نیز ببینید!

کتاب خطی تسخیر کرات

تسخیر کرات در این کتاب خطی آموزش تسخیر کرات بطور کامل، همراه با آموزش کشیدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =