انرژی کندالینی چیست؟

بازدیدها: 513

كندالينی/ شناخت و راه بیدار کردن آن

قویترین انرژی موجود در عالم فیزیکی است که برای بیدار ساختن و کنترل آن تمرینات زیاد و عبادات بی دریغ لازم است.کندالینی انرژی پنهانی است که در نهاد انسان قرار داده شده  است.

بزرگترین و قویترین انرژی روحانی یا همان نیروی حیات است که ما انسانها و عالم ما را خلق کرده است

 كندالينی قدرت اميال پاك هر انسان  است ،همانند فنری ميباشد كه سه دور و نيم به دور خويش پيچيده است.

بطور غير فعال و نهفته  در انتهای ستون فقرات و مابين استخوان مثلث شكلی بنام اُ ساكرُم(  استخوان مقدس )  قرار گرفته است .

زمانی كه اين نيرو  در  وجود ما ارشاد  ميشود  ،    در كانال  مركزی  ( سوشومنا )  شروع  به  حركت ميكند  و  بعد از عبور از  شش   چاكرا  وارد  مخچه و قسمت تحتانی  مخ  یعنی  منطقه لينبيك  شده و بدين ترتيب مغز را روشن مينمايد و از ( براهماراندها را) یعنی  از ملاج سر به بيرون فوران ميكند و اين عمل  باعث برقراري ارتباط  بين  نيروی فردی  با نيروی كائنات يا  همان نيروئيكه بشر را از نیستی به هستی  آفريده  است، ميشود.

نشانه  و اثر  اين اتحاد   كه ما  بين  ما و خالق ما برقرار شده است  بصورت” نسيمی خنك” در كف دستها ، صورت ، پاها و همچنين ديگر اعضای بدنمان احساس ميكنيم .

ما امروزه ميدانيم كه هزاران نفر كه طالب حقيقت بوده اند ، بيداري كنداليني را عملا تجربه نموده اند و هم اكنون بيش از ۶۵ كشور دنيا با صلح دروني آشنايي دارند و با بيداري كنداليني  به نيروي بيكران كائنات پيوند خورده اند 

بيداري كنداليني يك امر كاملا طبيعي مانند نفس كشيدن ، ديدن يا شنيدن است . بيدار شدن اين نيرو در بدن انسان توليد هيچ گونه مشكل يا ناراحتي نخواهد كرد.

بعضي از خصوصياتي را كه بعد از فعال شدن اين نيروي بيكران در بدن هر شخصي رُخ ميدهد

زماني كه كنداليني به آگنيا (مركز ششم) ميرسد ، طالب ساكت شده و احساس آرامش ميكند . براي اينكه طالب بتواند تمام حواس خود را به درون خويش جلب كند ، ميبايستي چشمانش را در حين بيداري كنداليني بسته نگاهدارد . بنابرين در اين حالت شخص در هيچ گونه از حالات هيپنوتيزم يا از خود  بي خود شدن و مستي و…. قرار ندارد و طالب كاملا آگاه به پيرامون خويش ميباشد.

در اين حالت طالب بسيار آرام است و توجهش مدام بوسيله افكار مختلف دنيوي  پريشان نمي شود . اين حالت بدون هيچ گونه فشار يا عمليات فيزيكي يا تمرينات روحي انجام نميگيرد . يكي از علائم بيداري كنداليني در بدن اين است كه وقتي اين انرژي به ملاج سر مي رسد يك نسيم خنك را پديدار مي سازد ،  اين امر در مفهوم خودش يك پيشرفت غيره قابل پيشبيني از هوشياري و ذهن انسان است. 

اگر در مسير حركت كنداليني به ملاج سر يكي از چاكراها بنا به دلايلي مسدود يا گرفته شده باشد ، در هنگام عبور از آن چاكرا نيرو متوقف ميشود و  نميتواند به چاكراي بعدي صعود نمايد . در اين هنگام ما ميتوانيم  ضربات كنداليني را به حالت گرما يا سوزشي كه در حوالي آن چاكرا ايجاد  ميشود  توسط دستها و همچنين گوشي طبي احساس نماييم.

و از شدت گرما و سرمائيكه كه  بر روي دستها احساس مينماييم  مي توان وضعيت چاكراها را در خود و يا بر روي شخص ثالثي كاملا معين نماييم.

بدين طريق  است كه نادي ها ( كانالها ) و چاكراها ، شروع به ابراز وجود  مي نمايند و آنچه كه تا به  امروز  يك فرضيه تلقي مي شد بعنوان بخشي از تجربه  روزمره شخص محسوب مي شود.

بدين ترتيب  است كه ما توسط اين روش  توانسته ايم  ظرف اندك مدتي  به آن  مرحله از رشد و خودآگاهي برسيم كه بتوانيم  حالات خود و ديگران را از طريق انگشتانمان احساس كنيم.

همانطور كه كنداليني از طريق آگنيا ( چاكراي ششم ) به سمت بالا حركت ميكند ،  باعث خنك شدن سيستم ظريف بدن و همچنين مايع درون نخاع  ميشود.

اين موضوع باعث از بين رفتن و تهي شدن دو بادكنك سمت چپ و سمت راست آگنيا  ( اگو و سوپراگو ) مي شود.

 به مجرد چنين اتفاقي ، كنداليني قادر است كه خود را به قله سوشومنا يعني چاكراي ساهاسرارا  برساند. 

 در اين لحظه مي گوييم كه ما با نيروي بيكران كائنات اتحاد پيدا كرده ايم  و صلح دروني به معناي واقعي انجام گرفته است. 

همانطور يكه در بالا توضيح داده شده ، بيداري كنداليني  هر انسان  را قادر مي سازد تا تشعشعات چاكراهاي خود و ديگران را احساس نماييد ، احساسي كه مويد تغييرات كيفي از آگاهي  انسان است كه در سيستم مركزي عصبي بروز مي كند.

اگر كسي از طريق دانش صلح دروني و بيداري كنداليني  بياموزد كه چگونه چاكرا ها را تغزيه نمايد ، مي تواند چاكرا هاي خسته و ضعيف خود را فعال نمايد.

Check Also

هاله و اختلالات

بازدیدها: 47 هرچه در بدن اتفاق می افتد اثر خود را بر روی هاله می …

2 comments

  1. setareh12345

    سلام‌. چهطور میتونم ارتباط برقرار کنم با شما و صحبت کنم ؟ هرچی آی دی تلگرام رو‌میزنم چیزی بالا نمیاد … تا خرخره توی مشکلات و‌بدبختی و بدبیاری و نفرت و بیزاری وووووو فرو رفتم خسته شدم دیگه خستههههههه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =